سامانه DLP
جلوگیری از نشت اطلاعات

عدم استفاده از DLP جهت جلوگیری از نشت داده‌ ها چه هزینه‌هایی را برای سازمان‌ها و شرکت‌ها به همراه دارد؟

DLP مخفف Data Loss Prevention و به معنای « جلوگیری از نشت داده » یا « جلوگیری از نشت اطلاعات » است و به مجموعه‌ای از فرایندها و ابزارهایی گفته می‌شود که برای جلوگیری از نشت، از بین رفتن و سواستفاده از اطلاعات حساس یا محرمانه یا دسترسی کاربران غیرمجاز به این داده ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. سامانه جلوگیری از نشت اطلاعات و داده ها ابزارهای اطلاعات مهم و حساس، محرمانه و شغلی را طبقه بندی کرده و مواردی که موجب نقض سیاست‌های سازمان می‌شوند را شناسایی می‌کنند. این عملیات معمولاً با رعایت استانداردهای نظارتی مانند HIPAA ،PCI-DSS و GDPR انجام می‌شود.

جلوگیری از نشت داده
سیفتیکا

 شرکت  سیفتیکا در سال 2007 تاسیس شد، زمانی که گروهی از متخصصان امنیتی به رهبری جاکوب مهدال (موسس شرکت) شروع به توسعه راه‌حل‌های امنیتی در جمهوری چک کردند. در سال 2011 این شرکت با نام Safetica Technologies  وارد بازار شده و اولین نسخه از محصول را با نام Safetica DLP معرفی کرد. 

در سال 2016، این شرکت با شرکت ESET  همکاری خود را آغاز کرد تا محصولات خود را با آنتی ویروس‌های ESET ترکیب کند. 

جلوگیری از نشت داده
زکوریون

شرکت زکورین در مسکو توسط سه مهندس، از جمله مدیر عامل فعلی الکسی رافسکی، تاسیس شد

در سال 2001 این شرکت اولین نسخه Zecurion Server Security Enterprise را منتشر کرد.

در سال 2015 این شرکت Zecurion PAM را برای کنترل کاربران ممتاز و Zecurion SWG را برای محافظت از شبکه در برابر تهدیدات داخلی و خارجی منتشر کرد.

جلوگیری از نشت داده
سکیور تاور

.

جلوگیری از نشت داده
سیمنتک

نرم افزار Symantec DLP Endpoint تمام حفاظتی را که برای حفظ امنیت و محافظت از داده های حساس در نقاط پایانی نیاز دارید، فراهم کرده، بر فعالیتهای کاربران نظارت میکند و به شما کنترل دقیق بر طیف وسیعی از برنامه ها، دستگاهها و سیستم عاملها را میدهد.