فایروال‌های نسل جدید
فورتی گیت

فورتی گیت از سری محصولات فایروال شرکت فورتی ‌نت می‌باشد که کلیه کنترل‌های امنیتی مورد نیاز برای تامین امنیت مبادی ورودی و خروجی ترافیک را در قالب یک ساختار یکپارچه ارائه کرده است

فایروال فورتی گیت

فورتینت (فورتیگیت) یک شرکت نوآور و پرچم دار در زمینه امنیت شبکه در سطح جهانی می باشد. ماموریت این شرکت ارایه نوآورانه ترین و سریع ترین پلتفرم های امنیت شبکه به منظور امن سازی و ساده سازی زیرساخت فناوری اطلاعات سازمان ها می باشد. این شرکت تولید کننده تجهیزات امنیتی به صورت سخت افزاری و لایسنس های نرم افزاری برای شرکت های زیرساخت، مراکز داده، سازمان های بزرگ، شرکت های با دفاتر توزیع شده در مناطق مختلف، ارایه دهندگان خدمات امنیت یا MSSPها می باشد.

فورتی گیت Entry Level
برای کسب و کارهای کوچک

فایروال‌های دسته Entry-level که فورتی‌نت از آن‌ها به عنوان Branch Office هم یاد می‌کند، از بهترین محصولات در کلاس خود به شمار می‌روند. این فایروال‌ها مقرون به صرفه بوده و از توان پردازشی نسبتا پایینی برخودار هستند.

حداکثر ترافیک خروجی قابل پشتیبانی در این محصولات به ۱۰ گیگابیت بر ثانیه می‌رسد و امکان برقراری 1.5 میلیون ارتباط (Session) همزمان در آن‌ها وجود دارد.

مدل‌های تولید شده در این رده، شامل سری , 40 ,60 ,70 , 80 و FortiGate Rugged است. فایروال‌های سری Entry-level امکاناتی از قبیل IPsec VPN، Threat Protection و SSL Inspection را ارائه می‌کنند و برای سازمان‌های کوچک و متوسط با حداکثر تعداد ۵۰ کاربر فعال مناسب هستند.

فورتی گیت Mid-Range
برای کسب و کارهای متوسط
فایروال‌های میان‌رده (Mid-Range) فورتی گیت، علاوه بر عملکرد بالا، امنیت پیشرفته چندلایه و دامنه دید گسترده تری را برای محفاظت در برابر حملات سایبری فراهم می‌کنند. حداکثر ترافیک خروجی در فایروال‌های میان‌رده فورتی گیت، برابر با ۵۲ گیگابیت بر ثانیه است و امکان برقراری ماکزیمم ۱۱ میلیون ارتباط (Session) همزمان در این فایروال‌ها وجود دارد.

این فایروال‌ها برای استفاده در سازمان‌های متوسط تا بزرگ بهینه شده‌اند .  مدل‌های تولید شده در این رده شامل سری ۹۰۰، ۸۰۰، ۶۰۰، ۵۰۰، ۴۰۰، ۳۰۰، ۲۰۰ و ۱۰۰ است.

فورتی گیت High-End
برای کسب و کارهای بزرگ

فایروال‌های دسته High-end با دارا بودن نسل جدید پردازنده‌های SPU، توان عملیاتی بسیار بالایی دارند و از چندین درگاه پر سرعت برخوردار هستند.

فایروال‌های این رده توانایی برقراری حداکثر ۱۰ میلیون ارتباط (Session) همزمان در ثانیه را دارند و به گونه‌ای بهینه شده‌اند که مناسب سازمان‌های بزرگ (Enterprise) سرویس‌دهنده‌های اینترنت (ISP) و مراکز داده هستند.

حداکثر ترافیک خروجی در فایروال‌های سری High-End فورتی گیت، ۱۵/۱ ترابیت بر ثانیه است. این فایروال‌ها بیشترین بازدهی را در سرویس‌های Threat Protection (ماکزیمم ۷۵ گیگابیت بر ثانیه) و SSL Inspection  (ماکزیمم ۹۴ گیگابیت بر ثانیه) ارائه می‌دهند. فایروال‌های سری High-end فورتینت شامل مدل‌های سری ۴۰۰۰، ۳۰۰۰، ۲۰۰۰ و ۱۰۰۰ هستند.

خرید لایسنس فورتیگیت

آنلاین و آفلاین

امکان فعال‌سازی فیچرهای antispam، webfiltering، IPS، IDS، OS و Antivirus در تجهیزاتی که از لایسنس آنلاین برخوردارند، فراهم است این در حالی است که برای دو فیچر webfiltering و antispam هیچ پد آپدیتی در لایسنس آفلاین موجود نیست و استفاده از این دو ویژگی بسیار با اهمیت، در دستگاه‌های فاقد لایسنس آنلاین، امکان‌پذیر نیست.

در ضمن برای استفاده از آپدیت های آفلاین، در OS ورژن ۶ به پایین، آپدیت ها از طریق محیط گرافیکی GUI به سادگی امکان پذیر است ولی برای آپدیت فیچرهای فورتی گارد در OS ورژن های ۶ به بالا، می بایست از دسترسی های ftp و tftp به صورت command line استفاده شود.

در حالت آفلاین، پچ های آپدیت به صورت فایل در اختیار مشتری قرار گرفته می شود. کاربر می تواند با وارد کردن این فایل ها به صورت دستی، آپدیت مورد نظر خود را انجام دهد.

لایسنس های آفلاین فورتیگیت به صورت آپدیت دستی و آپدیت اتوماتیک موجود می باشد.

مقالات مرتبط با فایروال فورتیگیت