مدیریت شبکه با فورتی آنالایزر
FortiAnalyzer

FortiAnalyzer فورتی آنالایزر

فورتی آنالایزر بینش عمیقی را نسبت به تهدیدات پیشرفته فراهم می‌آورد که از طریق Single-Pan Orchestration ، اتوماسیون و پاسخ به وجود می‌آید. این امر موجب کاهش ریسک‌ها و خطرات و همچنین رشد امنیت کلی سازمان شما خواهد شد. با استفاده از اصول ایمن‌سازی فورتی‌نت، FortiAnalyzer پیچیدگی تجزیه و تحلیل و مانیتورینگ تکنولوژی‌های جدید و نوظهور را که سطوح حملات را گسترش داده‌اند، ساده می‌کند. این کار به منظور کمک به شما برای شناسایی و ازبین بردن تهدیدات موجود است.

مدیریت شبکه با فورتی آنالایزر

امروزه سطح حملات دیجیتالی با سرعت زیادی در حال گسترش است، که این موجب سخت‌تر شدن روند محافظت و ایمن‌سازی در برابر تهدیدات پیشرفته خواهد شد. براساس مطالعات اخیر Ponemon، نزدیک به 80% از سازمان‌ها سریع‌تر از توانایی‌های خود برای تامین امنیت دربرابر حملات سایبری، درحال استفاده از نوآوری‌های دیجیتالی در بستر خود هستند. علاوه‌بر آن، چالش‌های زیرساخت‌های پیچیده و پراکنده، همچنان باعث افزایش حوادث سایبری و نقض داده‌ها می‌شوند. محصولات امنیتی متناسب که در برخی سازمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، معمولاً در اتاق‌های جداگانه فعالیت می‌کنند. که این کار باعث می‌شود تیم‌های عملیات امنیت و شبکه گیج شده و دید واضحی نسبت به اینکه چه اتفاق‌هایی در سازمان رخ می‌دهد، نداشته باشند.
یک معمار امنیتی که دارای قابلیت مدیریت لاگ‌ها (ورودی‌ها) و مدیریت امنیت و تجزیه و تحلیل اتفاقات است، می‌تواند نبود چنین دید کافی را به شما نشان دهد. به عنوان بخشی از اساس‌های امنیت فورتی‌نت، FortiAnalyzer از تحلیل‌های قوی پشتیبانی می‌کند تا تشخیص بهتری در برابر نقض‌های صورت گرفته داشته باشد.

گردش کار و سازگاری خودکار

گزارش‌گیری به شما اجازه می‌دهد تا داشبوردها، گزارش‌ها و گردش کار پیشرفته را برای تیم‌های امنیت و شبکه، شخصی‌سازی کنید تا گردش کار را تسریع کرده و مطابقت با مقررات را بیشتر کنید.

 

 

مدیریت لاگ‌های مقیاس‌پذیر

این ویژگی لاگ‌های موجود در FortiGate، FortiClient، FortiManager، FortiSandbox، FortiMail، FortiWeb، FortiAuthenticator، Generic syslog و دیگر لاگ‌ها را جمع آوری می‌کند. آن‌ها را به عنوان یک واحد مستقل یا بهینه شده درمی‌آورد. این کار برای انجام عملیات‌های مخصوص و یا مقیاس‌بندی کردن فضای ذخیره براساس نیازهای احتمالی انجام می‌شود.

 

مرکز عملیات امنیت (SOC)

مرکز مدیریت SOC در FortiAnalyzer به شما کمک می‌کند تا شبکه کلی خود را به وسیله ارائه نماهای عملی از ورودها و داده‌های تهدیدآمیز، ایمن کنید. به وسیله آن می‌توانید شبکه، وب‌سایت‌ها، اپلیکیشن‌ها، دیتابیس‌ها، سرورها، مراکز داده و دیگر تکنولوژی‌های خود را محافظت کنید. این کار توسط مانیتورینگ مرکزی، آگاهی از تهدیدات، اتفاقات و فعالیت شبکه و با استفاده از داشبوردهای شخصی‌سازی‌شده ازپیش انجام می‌شود که ازطریق سطوح single-pane-of-glass و به منظور آسان‌سازی یکپارچگی اصول امنیتی شما اجرا خواهد شد.

گزارش‌ها

فورتی آنالایزر بیش از 39 نمونه داخلی که برای استفاده آماده هستند را همراه با گزارش‌های نمونه فراهم می‌کند تا در تشخیص گزارش‌های درست به شما کمک کنند. شما می‌توانید گزارشات داده‌های سفارشی خود را از لاگ‌های مربوطه استخراج کنید. براساس نیاز یا براساس یک برناه مدون ازطریق نوتیفیکیشن‌های ایمیل خودکار، آپلودها و مدیریت آسان ازطریق تقویم، گزارشات را اجرا کنید. گزارش سفارشی خود را با بیش از 300 نمودار و دیتاست‌ ایجاد کنید. این گزارشات و دیتاست‌ها برای ساختن گزارشات سفارشی شما و قالب‌های متفاوتی نظیر PDF ، HTML ، CSV و XML آماده شده‌اند.

 •  
  همبستگی رخداد شبکه جهت فراهم کردن قابلیت پاسخ سریع به تهدیدات داخل شبکه
   
 •  
  قابلیت آنالیز و بازرسی جزئی و دقیق برای بررسی فعالیت‌های مشکوک
   
 •  
  گزارش‌های قابل سفارشی‌سازی جهت برآورده کردن نیازهای کسب و کار خاص
   
 •  
  یکپارچگی کامل و بدون نقص با محصولات فورتی‌نت
   

برای مشاهده دمو محصولات فورتی آنالایزر به آدرس زیر مراجعه نمایید:

User Name: demo

Password   : demo

FortiAnalyzer یا به عبارتی دستگاه فورتی آنالایزر یکی دیگر از محصولات شرکت فورتی نت است که به برسی و تحلیل Log های ارسالی از سایر محصولات فورتی نت و به خصوص فورتی گیت می پردازد.

فورتی آنالایزر این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد تا لاگ تجهیزات امنیتی فورتی‌نت را که در سراسر شبکه توزیع گشته‌اند به صورت مجتمع و با استفاده از یک کنسول در اختیار داشته باشید. فورتی آنالایزر تمامی ترافیک‌ تجهیزات فورتی‌نت اعم از فورتی‌گیت ، فورتی‌میل و غیره را جمع‌آوری و سپس تحلیل می‌نماید و بر مبنای آن گزارشاتی تهیه می‌نماید.