اسپلانک چیست؟

شما باید از رشد تصاعدی داده های ماشین در دهه گذشته آگاه باشید. این تا حدی به دلیل افزایش تعداد ماشین‌ها در زیرساخت فناوری اطلاعات و تا حدودی به دلیل افزایش استفاده از دستگاه‌های اینترنت اشیا بود. این داده‌های ماشین اطلاعات ارزشمند زیادی دارد که می‌تواند کارایی، بهره‌وری و دید را برای کسب‌وکار افزایش دهد. Splunk در سال 2003 با یک هدف تأسیس شد: برای اطلاع از داده‌های گزارش تولید شده از ماشین و از آن زمان تقاضا برای مهارت Splunk در حال افزایش است.

در این وبلاگ، من به دو سوال متداول که افراد غیر اسپلانکر از من می پرسند، پاسخ داده ام:

 

چرا باید از Splunk استفاده کنیم؟
چگونه مشکل من را برطرف می کند؟
Splunk برای چه مواردی استفاده می شود: چالش داده ماشین

به تصویر زیر نگاه کنید تا ایده ای از نحوه نمایش داده های ماشین پیدا کنید.

حال تصور کنید اگر یک SysAdmin باشید که سعی می‌کند بفهمد چه مشکلی در سخت‌افزار سیستم شما رخ داده است و به طور تصادفی با گزارش‌هایی مانند تصویر بالا مواجه می‌شوید، احتمالاً چه می‌کنید؟ آیا می توانید تعیین کنید که سخت افزار شما در کدام مرحله شکست خورده است؟ یک احتمال دور وجود دارد که بتوانید آن را بفهمید، اما حتی آن هم تنها پس از صرف ساعت ها برای درک معنای هر کلمه است. به طور خلاصه، داده های ماشین عبارتند از:

پیچیده برای درک
در قالبی بدون ساختار
برای تجزیه و تحلیل / تجسم مناسب نیست

اینجاست که ابزاری مانند Splunk به کارتان می آید. می‌توانید داده‌های دستگاه را به Splunk بدهید، که کار کثیف (پردازش داده‌ها) را برای شما انجام می‌دهد. هنگامی که داده های مربوطه را پردازش و استخراج کرد، می توانید به راحتی مکان و محل مشکلات را پیدا کنید.

Splunk از این طریق شروع شد، اما با شروع Big Data برجسته تر شد. از آنجایی که Splunk می تواند مقادیر زیادی داده را ذخیره و پردازش کند، تحلیلگران داده مانند من شروع به تغذیه داده های بزرگ برای تجزیه و تحلیل به Splunk کردند. داشبوردهایی که برای تجسم در نظر گرفته شده بودند یک مکاشفه بودند و در کمترین زمان از Splunk به طور گسترده در حوزه داده های بزرگ برای تجزیه و تحلیل استفاده شد. از Azure Data Engineer Associate درباره Big Data و کاربردهای آن بیشتر بدانید.

آموزش گواهینامه Splunk: Power User و Admin
جلسات تحت رهبری مربی
مطالعات موردی زندگی واقعی
تکالیف
دسترسی مادام العمر

برنامه درسی را کاوش کنید

Splunk چیست؟

Splunk یک پلت فرم نرم افزاری برای جستجو، تجزیه و تحلیل و تجسم داده های تولید شده توسط ماشین جمع آوری شده از وب سایت ها، برنامه ها، حسگرها، دستگاه ها و غیره است که زیرساخت فناوری اطلاعات و تجارت شما را تشکیل می دهند.

اگر ماشینی دارید که به طور مداوم داده تولید می کند و می خواهید وضعیت ماشین را در زمان واقعی تجزیه و تحلیل کنید، چگونه این کار را انجام خواهید داد؟ آیا می توانید این کار را با کمک Splunk انجام دهید؟ آره! تو می توانی. تصویر زیر به شما کمک می کند تا با نحوه جمع آوری داده های Splunk ارتباط برقرار کنید.

پردازش زمان واقعی بزرگترین نقطه فروش Splunk است زیرا، ما شاهد بهبود و بهتر شدن دستگاه‌های ذخیره‌سازی در طول سال‌ها بوده‌ایم، ما شاهد بوده‌ایم که پردازنده‌ها با هر روز پیری کارآمدتر می‌شوند، اما نه حرکت داده‌ها. این تکنیک پیشرفت نکرده است و این گلوگاه در اکثر فرآیندهای درون سازمانی است.

اگر قبلاً فکر می‌کنید Splunk ابزاری عالی است، وقتی می‌گویم این فقط نوک کوه یخ است، صدای من را بشنوید. می توانید مطمئن باشید که اگر قصد دارید بهترین راه حل را برای کسب و کار خود ارائه دهید، چه برای نظارت بر سیستم و چه برای تجزیه و تحلیل داده، بقیه این پست وبلاگ شما را روی صندلی خود نگه می دارد.

حتی می‌توانید جزئیات Big Data را با گواهی مهندسی Azure Data در واشنگتن بررسی کنید.

مزایای دیگر اجرای Splunk عبارتند از:

نوشته های مرتبط